Vēsture

2008.gada oktobrī Jelgavas dome dibina Jelgavas Ledus sporta skolu.
Skolas mērķis ir, pirmkārt - apvienot savā paspārnē visas Jelgavā esošās bērnu hokeja komandas un daiļslidotājus, otrkārt - izaudzināt pilnvērtīgus, fiziski un garīgi aktīvus un patriotiskus Latvijas sabiedrības locekļis,ieaudzinot cieņu pret līdzcilvēkiem, darba kultūru un vēlmi izglītoties.
Protams, Jelgavas Ledus sporta skolas pamati tika ielikti ievērojami senāk, kad 2001.gada 31.augustā tika atklāta Jelgavas Ledus halle, kurā jau kopš pirmajiem tās pastāvēšanas brīžiem nodarbojās ievērojams skaits jauno hokejistu un daiļslidotāju. Vēl pirms sporta skolas dibināšanas Jelgavas Ledus hallē ar panākumiem trenējās hokeja komandas ar saliedētiem vecākieu kolektīviem un treneriem, kuri vēlāk veidoja sporta skolas treneru kolektīva kodolu.
Pirmajā sporta skolas pastāvēšanas gadā, skola uzreiz Bērnu un jautanes hokeja čempionātā piedalījās ar piecām komandām U10, U12, U13, U14 un U17 vecuma grupās.
Skolā, verot savas durvis, nodarbības uzsāka apmēram 170 audzēkņi un 6 treneri: Ainars Bērziņš, Gints Ritums, Lolita Andriševska, Eva Dinsberga, Andris Bartkevičs un Miks Golubovičs. Bet jau otro mācību treniņu gadu skola uzsāla ar vairāk kā 200 audzēkņiem un 8 treneriem. Skolu pameta A.Bartkevičs, bet G.Ritumu ievēlēja par Olaines pašvaldības deputātu. Toties treneru kolektīvam pievienojās četri jauni treneri: Andrejs Brovenko, Romāns Panteļejevs, Ronalds Ozoliņš un Juris Klodāns.
2011.gads Jelgavas Ledus sporta skolā iezīmējās ar būtiskām izmaiņām treneru un administrācijas sastāvā. Skolu pameta direktors Andris Kudurs un par direktora vietas izpildītāju tika iecelts Andris Lukss. Martā daiļslidošanas nodaļās darbu uzsāka Anna Dubova, kura lielāko uzmanību pievērsa jaunāka vecuma bērnu daiļslidošanas iemaņu un prasmju apguvei. Hokeja nodaļas treneru kolektīvs piedzīvoja vislielākās izmaiņas. Reizē ar sezonas noslēgumu virslīgā un U16 vecuma grupā, no Jelgavas Ledus sporta skolas atvadījās treneris Ronalds Ozoliņš, kurš trenera darbu turpināja HK „Rīga” un Lolita Andriševska pieņēma izaicinājumu savas vārtsarga prasmes pielielot Šveicē. Augustā darbu Jelgavas Ledus sporta skolā uzsāka Jevgeņijs Ļinkevičs, kurš pēc 15 gadu darba Čikāgā atgriezās Latvijā. J.Ļinkevičs kļuva par komandas HK „Zemgale/JLSS” vecāko treneri. JLSS hokeja nodaļā 2011./2012.mācību gadā trenera pienākumus sāka pildīt HK „Zemgale/JLSS” komandas uzbrucējs, bijušais treneris un spēlētājs SK „Liepājas metalurgs” Guntis Pujāts. 2011.gada augustā par pilntiesīgu direktoru tika apstiprināts A.Lukss.
2011./2012.m.g. JLSS darbību uzsāka jauna nodaļa – šorttreks, kurā per treneriem strādāja Evita Krievāne un Raivis Rakickis.
2012.gadā JLSS administrācijas kolektīvu papildināja izglītības metodiķe Jolanta Jēkabsone.
2011.gadā JLSS uzsāka projekta „Slidotapmācība” realizēšanu. Tās mērķis – organizēt slidotapmācību vispārizglītojošo skolu pirmsskolas apmācības bērniem un 1.klašu skolēniem. Kā pirmie projektam atsaucību izrādīja Jelgavas 2.pamatskolas vadība. 2012./2013.m.g. slidotapmācības programmā bez Jelgavas 2.pamatskolas iekļāvās Jelgavas 4.vidusskola. 2011.gada septembrī 3.pamatskolā darbu uzsāka 1.klase – hokeja un daiļslidošanas sporta klase. Gadu vēlāk tika organizēta vēl viena sporta klase.
Sekmīgi risinot sporta skolas darba popularizēšanas un reklamēšanas programmu, kā arī realizējot slidotapmācības programmu, audzēkņu skaits pusotra gada laikā pieauga par 100 audzēkņiem, sasniedzot 380.
Stabilu vietu Latvijas daiļslidošanas izlasē nodrošinājusi Aļina Fjodorova. Latvijas izlases komandā vietu izcīnījusi arī daiļslidotāja Diāna Ņikitina.
Treneru mērķtiecīgā darba rezultātā hokejā un daiļslidošanā vairāk kā 40 JLSS audzēkņi savu meistarību pilnveido citos klubos Latvijā un ārzemēs – Zviedrijā, Somijā, ASV, Kanādā un Austrijā.
2012.gadā Jelgavas Ledus sporta skolu akreditēja IZM Izglītības kvalitātes valsts dienests, kas dod sporta skolai tiesības 2013.gadā saņemt valsts finansējumu treneru algām.
Reģistrētiem lietotājiem
Lietotājs
Parole